Skip to content
IT RECRUITING & STAFFING COMPANY OF THE YEAR

Java Developer @ Itsme

AMKP04147

Functie

In deze rol ga je diep in een bestaande Java-omgeving duiken. Dit is geen greenfield project waarbij je vanaf nul begint, dit is een echte brownfield setup. De codebase bestaat al, hij draait in productie, en nu gaat het erom dat je het onderhoud en de optimalisatie van dat systeem overneemt van een extern team.

Als ontwikkelaar wordt er van je verwacht dat je echt onder de motorkap van deze monolithische applicatie kruipt en begrijpt hoe het werkt, wat de logica is en hoe het verbonden is met de rest van de infrastructuur. Ongeveer 80% van je tijd zal besteed worden aan het onderhouden van de bestaande applicatie, het oplossen van bugs, het ondersteunen van de run en het geleidelijk verbeteren van de performance. Je bent niet verantwoordelijk voor het vanaf de grond opbouwen van nieuwe functies, maar je bent wel cruciaal om de engine soepel te laten draaien.

De beveiliging van de applicatie is al grondig gecontroleerd en gevalideerd, dus dit is geen hoge-druk beveiligingstaak. De uitdaging ligt meer in stabiliteit, duidelijkheid en onderhoudbaarheid. Samen met het architectuurteam draag je ook bij aan het langetermijndoel om de grote monoliet op te splitsen in modulaire, beheersbare componenten.

Een belangrijk aspect van deze functie is reverse engineering: samen met het huidige back-end team bekijk je bestaande code om te begrijpen wat het doet en hoe, en vervolgens vertaal je dat begrip naar duidelijke, logische componenten. Na verloop van tijd zal dit het team in staat stellen om delen van de code te extraheren en te beginnen met het modulariseren van het hele systeem.

In wezen is dit dus een rol voor iemand die de “onzichtbare motor” achter de app beheert – de backend die alles aandrijft en ervoor zorgt dat alles efficiënt draait. Jij bent degene die ervoor zorgt dat wanneer gebruikers interactie hebben met de app, alles gewoon werkt – naadloos en betrouwbaar.

Profiel

Achtergrond en ervaring

  • Minimaal 4 jaar ervaring in backendontwikkeling, met een focus op Java & Spring Boot;
  • Sterke ervaring met backendarchitectuur en legacysystemen, met name systemen die reverse engineering, refactoring en optimalisatie vereisen;
  • Aantoonbare ervaring met het optimaliseren en opschonen van een backend, met name voor brownfieldprojecten;
  • Ervaring met CI/CD-processen (bijv, Jenkins, geautomatiseerde builds, pipelines);
  • Ervaring met het werken met Kubernetes voor implementatie en containerisatie;
  • Grondige ervaring met SQL, databasebeheer en verwante backendtechnologieën;
  • Sterke voorkeur voor kandidaten met ervaring in grote, gevestigde industrieën zoals banken, verzekeringen en betalingssystemen (bijv. Worldline, Euroclear, Mastercard);
  • Ervaring in sterk gereguleerde of veiligheidsgevoelige omgevingen is een pluspunt, gezien de aard van het project.

Competenties

  • Een teamspeler.
  • Goede communicatieve vaardigheden.
  • Kunnen werken in een snelle, innovatieve omgeving.

Talen

  • Vloeiend Engels.
  • Kennis van het Nederlands of Frans is een pluspunt.

Aanbod

  • Je bent verantwoordelijk voor de onzichtbare motor achter Itsme – een van de meest gebruikte digitale identiteitsplatforms in België, met miljoenen gebruikers. Jouw werk heeft een directe impact op de prestaties, stabiliteit en de ervaring van elke eindgebruiker.
  • Een rol binnen een van Europa's snelst groeiende scale-ups, waar je kunt ontwikkelen en groeien;
  • Dit is geen greenfield speeltuin. Je duikt in een Java-monoliet die in 15 jaar is gebouwd en geëvolueerd. Het is een brownfield in de ware zin van het woord: complex, volwassen en vol verborgen hoekjes. Maar dat is juist het punt: als je houdt van reverse engineering, het opschonen van legacy code, het ontrafelen van logica en het omzetten van chaos in helderheid, dan is dit precies jouw soort speeltuin.
  • Je onderhoudt niet zomaar iets – je neemt het stuur over. Van CI/CD flows en deployment pipelines tot modularisatiestrategie en refactoringbeslissingen, je zit in de bestuurdersstoel voor de evolutie van de backend. Het doel is om de run te internaliseren en er echt eigenaar van te worden.
  • Itsme is een begrip. Werken aan het kernplatform is niet alleen technisch lonend, het is ook iets dat gewicht in de schaal legt op je cv.
  • Flexibele werkregelingen, waaronder werken op afstand en een bruisend kantoor in Brussel;
  • Je komt terecht in een team dat kwaliteit, plezier, veiligheid, ambitie en eigenaarschap hoog in het vaandel heeft staan.
  • Een vast contract met een competitief salarispakket dat jouw centrale rol in de missie van Itsme weerspiegelt.

Kernwoorden

Java Developer @ Itsme

Belgian Mobile ID, bekend van de succesvolle app itsme®, is een Belgische scale-up en pionier in digitalisering. In 2017 verenigde Belgian Mobile ID de zeven Belgische marktleiders uit de bank- en telecommunicatiesector: Belfius, BNP Paribas Fortis, KBC, ING en Orange Belgium, Proximus en Telenet. Samen ontwikkelden ze itsme®, de officiële mobiele identiteit van België. Met deze mobiele identiteitsapp kan elke Belg zich identificeren bij het inloggen op digitale applicaties, bij het goedkeuren van (betalings)transacties en zelfs bij het ondertekenen van officiële documenten. Kaartlezers, wachtwoorden of kaarten met tokens zijn niet langer nodig. itsme® garandeert een veilige identificatie door de combinatie van de itsme® app, de mobiele telefoon van de gebruiker en de unieke itsme® PIN-code of biometrische identificatie van de gebruiker. itsme® is erkend als een 'High' e-identificatiemiddel en als een 'gekwalificeerde' leverancier van vertrouwensdiensten voor elektronische handtekeningen in de eIDAS-verordening, wat betekent dat de app voldoet aan de hoogste beveiligingsniveaus. 

Het aantal gebruikers van de identiteitsapp itsme blijft stijgen. Op een jaar tijd kwamen er 700.000 itsme-accounts bij, een groei van maar liefst 11%. Vandaag gebruiken al 7 miljoen Belgen de itsme app om zich online te identificeren, transacties te bevestigen en documenten te ondertekenen, en ze doen dat opvallend vaak: gemiddeld 47 acties per persoon per jaar, of bijna 1 per week. Vandaag is itsme al beschikbaar in België en 13 andere Europese landen.

Whatsapp op jouw computer?

Kristien PodevynBereikbaar van maandag tot vrijdag tijdens kantooruren
Kristien PodevynHallo 👋
Meer weten over deze vacature?
14:08

Geen Whatsapp? Stuur ons een berichtje

Solliciteren

  • Sleep bestanden hierheen of
    Toegestane bestandstypen: jpg, gif, png, pdf, doc, docx, txt, Max. bestandsgrootte: 20 MB, Max. aantal bestanden: 5.

    Back To Top